Na czym polegają usługi CNC i kiedy się przydają? Czy usługi CNC Bydgoszcz rzeczywiście się opłacają? O tym w artykule, zapraszamy do lektury.

Zalety korzystania z CNC

Korzystanie z usług CNC ma wiele zalet, umożliwia tworzenie skomplikowanych kształtów oraz bardzo skraca proces produkcyjny.  Obróbka CNC dzięki obrabianiu produktu z bardzo dużą precyzją, zapewnia idealnie odwzorowaną i wykonaną zgodnie z projektem prace. Dzięki tej usługi zaoszczędzisz dużo czasu i materiału, gdyż czas wykonania skomplikowanych kształtów, jest znacznie krótszy niż manualnie. Obróbka CNC zapewnia wydajność, powtarzalność wykonania, zminimalizowanie błędów i dokładność podczas pracy oraz zapewnia bezpieczeństwo na stanowisku, ponieważ nikt nie ma bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Usługi CNC może być stosowana do frezowania stali, metalu, drewna i wielu innych tworzyw sztucznych.

Na czym polega CNC

Obróbka CNC miedzy innymi polega na usuwaniu warstwy materiału, cięciu, skrawaniu, szlifowaniu i wiele innych procesów przez które obrabiany materiał uzyska odpowiedni kształt i wygląd. Podczas pracy wszystko sterowane jest w programie komputerowym, czyli obrabianie materiałów zachodzi za pomocą zautomatyzowanego systemu, co pozwala uzyskać bardzo precyzyjne efekty pracy. Korzystanie z usług CNC jest bardzo powszechne w wielu zakładach produkcyjnych.

Cięcie wodą Bydgoszcz

Do czego używane jest ciecie wodą

Cięcie wodą Bydgoszcz (lub strumieniem wody) można użyć do praktycznie każdych materiałów, stosowanie tego rodzaju obróbki jest bardzo popularne w motoryzacji, lotnictwie i wielu innych. Precyzyjność i dokładność cięcia wodą daje wiele możliwości takich jak:

– cięcie szkła,

-cięcie drewna,

– gumy,

– cięcie płyt betonowych,

– cięcie różnych tworzyw sztucznych,

– kamienia,

– cięcie wielu rodzajów metali

– cięcie płytek ceramicznych

W jakich produkcjach stosuje się usługi CNC Bydgoszcz?

Usługi CNC Bydgoszcz, często wykorzystywane w wielu branżach takich jak przemysłu ciężkiego, spożywczego, chemicznego. Frezowanie CNC dzielimy na produkcje jednostkową, która polega na tworzeniu elementów takich jak różnego rodzaju prototypów. Produkcja seryjna jest wykorzystywana do produkcji maszyn i ostatnia produkcja, czyli produkcja masowa, która pozwala utrzymać dynamiczne tępo pracy i minimalizuje koszty. Frezowanie CNC świetnie nada się do produkcji elementów pojazdów, matryc i tłoczników, form wytryskowych, elektrod czy wielu innych.