Czy wiesz, gdzie najczęściej wykorzystuje się stal? Czym tak właściwie jest i dlaczego jest materiałem tak potrzebnym w wielu gałęziach przemysłu? Stal to nic innego jak stop żelaza z węglem, w którym zawarte są również i inne pierwiastki. Jest kilka rodzajów stali. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, jakie!

Hurtownia stali Poznań – rodzaje i zastosowanie stali

Zastosowanie stali jest bardzo szerokie. I to ze względu właśnie na nie, dzielimy stal na konstrukcyjną, narzędziową i specjalną. Natomiast ze względu na skład chemiczny, dzielimy na stal stopową (nisko lub wysoko stopową) oraz na stal węglową (stal niskowęglowa, stal średniowęglową, stal wysokowęglowa). Każda stal znajduje swoje zastosowanie, które jest bardzo szerokie.

Gdzie najczęściej wykorzystywana jest stal?

Stal ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu, a najczęściej w budownictwie. Dodatkowo stal wykorzystywana jest jeszcze do:

  • części maszyn,
  • puszek do konserw,
  • karoserii samochodów,
  • instalacji elektrycznych,
  • wyrobów stalowych.

Każda stal cechuje się ogromną wytrzymałością, dobrą spawalnością oraz odpornością na korozję. Bez względu czy są to rury kwasoodporne, blachy czy pręty. Nowoczesne gatunki metali poddać można recyklingowi.

Rury kwasoodporne

Gdzie kupić stal?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej jest kupić stal? Miejsc jest wiele. Warto jednak wybierać je świadomie. Niestety zdarza się często, że stal może być sprzedawana po zawyżonych cenach lub w złej jakości. Warto zatem zwrócić uwagę na firmy, które zajmują się ich sprzedażą. Przyszły klient powinien sugerować się nie tylko ceną, ale również jakością materiałów czy opiniami innych klientów. Okazuje się, że klienci chętnie wybierają miejsca, w których uzyskać można fachowe doradztwo, a także zapewniony jest transport materiałów na wskazane miejsce. A Ty – na co szczególnie zwracasz uwagę, jeśli szukasz miejsca, w którym możesz dokonać zakupu stali lub innych materiałów budowlanych?