Z biegiem lat nie zawsze jesteśmy zadowoleni z tatuażu, który wykonaliśmy. Często decyzja o wykonaniu tatuażu podejmowana była pochopnie, pod wpływem chwili. Czy obecnie poradzić możemy sobie jakoś z brzydkim i nieudanym tatuażem? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się co z nim zrobić!

Usuwanie tatuażu Poznań – metoda dostępna dla każdego?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na niszczeniu barwnika, który znajduje się pod skórą. Barwnik ten usuwany jest za pomocą wiązki specjalnego światła, który rozbija barwnik na drobne kawałki i powoduje jego wchłonięcie przez organizm. Światło to działa jedynie na barwnik, dzięki temu okoliczne tkanki nie są uszkadzane.

Wiele osób zastanawia się, czy laserowe usuwanie tatuażu boli. Osoby o niskiej odporności na ból na pewno będą czuły dyskomfort. Warto wtedy wybrać miejsce, gdzie wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe.

Metoda ta dostępna jest dla każdego. Należy jednak wiedzieć, że zazwyczaj nie usuniemy tatuażu już na pierwszej wizycie. W zależności od koloru tatuażu i natężenia barwnika, potrzebnych jest nawet kilka sesji, w przypadku tatuażu kolorowego – nawet kilkanaście.

W jakim miejscu można usunąć tatuaż?

Decydując się na usunięcie tatuażu należy nam na znalezieniu takiego miejsca, aby przede wszystkim nie bolało, a sesji było jak najmniej. Szukając odpowiedniego miejsca, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • opinie – to właśnie dzięki nim dowiedzieć możemy się o całokształcie usługi. Warto jednak opinie te czytać powierzchownie, gdyż każdy ma inny prób bólu i to, że zabieg bardzo bolał jedną osobę, nie oznacza, że będzie bolał i nas;
  • efekty końcowe – nikt z nas nie chce, aby po usunięciu tatuażu została brzydka blizna. Warto dowiedzieć się, jakich efektów końcowych musimy spodziewać się,
  • doświadczenie – dobrze, aby osoba wykonująca zabieg miała odpowiednie doświadczenie w tym. Dzięki temu obejdzie się bez pomyłek. Będzie wykonany precyzyjnie.

Warto też dowiedzieć się, na jakich laserach pracuje się w danym miejscu. Są różne modele laserów, które różnią się skutecznością. To zazwyczaj w gabinetach, gdzie świadczone są usługi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, wykonywany jest zabieg usuwania tatuaży.