Słońca coraz więcej, dni coraz dłuższe, temperatura wyższa dochodząca do 19 stopni… To oznacza jedno – mamy wiosnę! A skoro mamy wiosnę, to warto pomyśleć nad kupnem roweru. Szkoda tracić czas na siedzenie w domu, gdy za oknem taka dawka witaminy D. Ruch na świeżym powietrzu to zdrowie. W tym artykule powiemy o tym, czym charakteryzują się nowe rowery miejskie i dlaczego warto je kupić.

Nowe rowery miejskie – Dlaczego warto jeździć rowerem?

Odpowiedź jest prosta – warto jeździć rowerem ponieważ jest to zdrowe. Jazda na rowerze pomaga dbać o nasza kondycję, sylwetkę i figurę. Poza tym wysiłek fizyczny bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Kolejną zaletą jazdy rowerem jest ekologia. W przeciwieństwie do samochodów nie produkują one spalin. Są także ciche, dzięki czemu jadąc wśród pól i lasów możemy podziwiać różnorodne zwierzęta. Rowery – podobnie jak wszystko – są cały czas ulepszane. Nowe rowery miejskie to bogactwo osprzętu. Ciekawe gadżety mogą niejednego skusić. Jednak ważniejsze jest to, że są dostosowane do najróżniejszych osób i potrzeb. I to właśnie tym dostosowaniem powinniśmy się kierować przy wyborze roweru. Nie tym, ile ma gadżetów, jaki ma kolor i czy pięknie wygląda. Rowery jakich firm są najlepsze? Na pewno każdy z nas słyszał o rowerach holenderskich. Powiedzmy, dlaczego warto w nie zainwestować

rowery gazelle

Rowery Gazelle, Batavus i tak dalej, czyli niezawodne Holenderki

Dlaczego rowery holenderskie cieszą się taka popularnością?  Ponieważ  są solidnie wykonane. Dzięki temu służą przez długie lata. Trafiają także w gusta wybrednych osób, gdyż zawsze dobrze się prezentują. Poniżej kilka marek rowerów holenderskich, na które naprawdę warto zwrócić uwagę:

  • Sparta,
  • Koga Miyata,
  • RIH,
  • rowery Batavus – komfortowe rowery rekreacyjne, wyposażone w niezawodne hamulce rolkowe,
  • Union Trek,
  • Giant,
  • Altra,
  • rowery Gazelle – najbardziej znany producent rowerów zarówno w Holandii jak i na całym świecie.

Jest tyle możliwości, że każdy znajdzie cos dla siebie. Bez względu na wiek, płeć, wagę czy upodobania możesz kupić rower, który spełni twoje wszelkie oczekiwania. Jeśli nie znasz się na tej dziedzinie możesz porozmawiać ze sprzedawca, który z pewnością fachowo Ci doradzi.