W dobie braku dostępnego węgla i wysokich cen energii elektrycznej oraz oleju opałowego, wykorzystywanie do ogrzewania pelletu zdaje się być ciekawą alternatywą. Czy rzeczywiście? Badania potwierdzają, że ogrzewanie za pomocą pelletu jest ekonomiczne i ekologiczne! Znajdź punkt sprzedaży hurtowej pelletu, by maksymalnie zaoszczędzić na ogrzewaniu!

Pellet – na czym polega ten system opalania?

Pellet pozyskuje się z biomasy różnego pochodzenia – istnieje pellet drzewny iglasty, liściasty, pellet ze słomy, pellet ze słonecznika. Pellet tworzy się poprzez odpowiednie rozdrobnienie, suszenie i granulowanie wysokim ciśnieniem biomasy, by pozyskać granulat odpowiedni do opalania. Producenci pelletu powinni okazać certyfikaty, które poświadczają, że paliwo jest pozbawione zanieczyszczeń oraz wysoko energetyczne. Dostosowany do spalania pelletu piec spala więc paliwo, które jest ekologiczne, tworzy małą ilość popiołu i pochodzi ze źródeł odnawialnych. Jest to również rozwiązanie ekonomiczne – pellet pozostaje jednym z najtańszych paliw, dostępnych na rynku. Szczególnie przy zakupie w sprzedaży hurtowej pelletu. 

Składowanie pelletu – jak poradzić sobie z tym problemem?

Jednym z nielicznych minusów w przypadku korzystania z ogrzewania pelletem jest kwestia składowania paliwa – szczególnie teraz, gdy sytuacja na rynku wywołuje panikę i skłania do robienia zapasów. W przypadku pelletu warto jednak zachować spokój. Przede wszystkim faktem jest, iż pellet wymaga zaplecza do składowania w odpowiednich warunkach – w suchym miejscu. Zaplecze powinno więc mieć wielkość, która zmieści ilość na cały sezon grzewczy. Analizując rynek sprzedaży pelletu, warto jednak wybrać inne rozwiązanie. Znalezienie odpowiedniego miejsca sprzedaży hurtowej pelletu i nawiązanie z nim kontaktu pozwoli zapewnić sobie regularne dostawy odpowiedniej ilości pelletu w umówionej cenie. Sprzedaż hurtowa pelletu najczęściej odbywa się u producentów, dlatego też jesteśmy w stanie na początku sezonu grzewczego ustalić z nim odpowiadające nam warunki kupna i terminy dostaw dostosowane do pojemności naszego składu na opał. 

Sprzedaż hurtowa pelletu drzewnego

Dlaczego warto odwiedzić miejsca sprzedaży hurtowej pelletu drzewnego?

– jest to paliwo ekologiczne,

– gwarantuje niewielką produkcję popiołu,

– jest stosunkowo ekomicznym opałem,

– gwarantuje wysoką energetyczność wśród innych biomas,

– otrzymamy tam najlepsze ceny i terminy dostaw.