Prowadzisz własną firmę? Styczeń to dobry czas na nowe postanowienia. Może pora na jakieś zmiany w kwestii reklamy firmy? W tym artykule powiemy o tym, ile zdziałać mogą gadżety reklamowe, takie jak długopisy reklamowe czy nawet słodycze. Zapraszamy do lektury.

Co zrobić, by firma była widoczna w sieci?

Zacznijmy od marketingu internetowego. Dlaczego? Ponieważ to on przynosi w ostatnich latach największe efekty. Od pandemii wiele osób zaczęło większość zakupów robić właśnie przez Internet. Poza tym, różnych usługodawców również w pierwszej kolejności poszukujemy w sieci. Komu by się chciało jeździć po mieście w poszukiwaniu chociażby elektryka? Zainwestuj w stronę internetową. Jeżeli oferujesz tylko usługi, lepiej poprzestać na zwykłej stronie, nawet typu one page. Inaczej, jeśli prowadzisz sklep. Wtedy warto postawić na sklep internetowy i wystawić w nim swoje produkty. Osobom, których budżet nie pozwala na stworzenie strony, proponujemy przynajmniej założenie konta w social mediach. Wiele osób właśnie dzięki relacjom i postom rozwinęło biznes.

długopisy z nadrukiem

Gadżety typu długopisy reklamowe

Czy naprawdę długopisy z nadrukiem mogą być reklamą? Jak najbardziej. Co ważne, pożyteczną reklamą. Kiedy ktoś wejdzie do twojego sklepu lub biura będzie mógł wyjść z darmowym, przydatnym gadżetem. Długopisy reklamowe to gadżety, których używa się na co dzień. Za każdym razem gdy ktoś go wyciągnie zobaczy logo twojej firmy, a to zapadnie mu już w pamięć. Kolejną zaletą tych małych gadżetów jest fakt, że sobie je nawzajem pożyczamy. Co jeszcze mamy do wyboru?

  • odzież z własnym nadrukiem,
  • torby reklamowe,
  • smycze,
  • słodycze,
  •  wiele innych.

Ulotki, plakaty – Czy to jeszcze ma sens?

Jeszcze kilka lat temu główną formą reklamy małych i średnich przedsiębiorstw były ulotki. Ale jak ludzie na nie reagowali? Jedni uciekali jak najszybciej, by tylko nie dostać ich do ręki, inni brali i zaraz wyrzucali do śmieci. Osób naprawdę chętnych do wzięcia ulotek było niewiele. Wynikało to między innymi z nachalnych treści. Niestety content marketing rozwija się w Polsce dopiero kilka lat.