Zamierzasz dokonać zakupu przenośników? Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, w tym przenośniki ślimakowe i przenośniki kubełkowe. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, co jest istotne podczas wyboru odpowiednich przenośników. Zapraszamy do lektury!

Przenośniki ślimakowe – co można o nich powiedzieć?

Przenośniki ślimakowe wykorzystywane są do transportowania materiałów zarówno w pionie, jak i w poziomie. Najczęściej jednak wykorzystuje się je do transportowania materiałów w poziomie.  Zakupić można przenośniki rurowe i korytowe tego typu.

Przenośniki kubełkowe – ciekawe informacje

Przenośniki kubełkowe specjalizują się w transportowaniu materiałów sypkich w pionie. Oferowane są przenośniki kubełkowe: taśmowe i łańcuchowe. Te pierwsze stosowane są do materiałów sypkich i surowców, których temperatura nie jest za wysoka. Przenośniki łańcuchowe natomiast przeznaczone są do transportowania materiałów w trudnych warunkach np. w kopali, gdzie temperatura jest wysoka, a warunki są bardzo trudne.

Przenośniki ślimakowe

Co jest ważne podczas wyboru odpowiedniego przenośnika?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przenośników. Oferowane są one od różnych producentów. Jak wybrać odpowiedniego sprzedawcę? Na co zwracać uwagę?

  • różnorodność modeli pod względem wydajności, długości, oraz względnie, wysokości podnoszenia,
  • precyzyjne dozowanie,
  • niewielki pobór mocy,
  • prosta, zwarta i szczelna budowa,
  • stosowanie podzespołów i komponentów tylko z najwyższej półki (FAG, SKF,TIMKEN, NORD, SEW),
  • opcja podłączenia do instalacji odpylającej.

Przenośniki – ich rola jest ogromna w polskiej gospodarce. Wykorzystywane są one w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki nim prace wykonywane są szybciej i precyzyjniej. Jest wielu sprzedawców przenośników – warto wybierać mądrze, bo dzięki temu zyskamy wysokiej jakości przenośniki, które wytrzymają naprawdę długo.