O pomnik jak i przestrzeń wokół pomnika powinni dbać bliscy zmarłych. Jest wiele zakładów, w których produkowane są pomniki. Który zakład wybrać? Na co warto zwrócić uwagę? Tak samo jak ważny jest pomnik, tak samo ważna jest przestrzeń wokół niego. Warto postawić na takie rozwiązania, dzięki którym pomnik nie będzie się brudził, dzięki czemu pozostanie w świetnym stanie przed długi czas.

Zakład kamieniarski Swarzędz – czym się zajmuje

Zakłady kamieniarskie zajmują się głównie produkcją pomników. Ale nie tylko. W ich ofercie znaleźć można również inne wyroby z granitu – schody czy parapety.  Warto skorzystać z usług firmy, która świadczy kompleksowe usługi. Czyli nie tylko założy pomnik, ale również uporządkuje przestrzeń wokół niego np.. założy kostkę.

Układanie kostki wokół pomnika – czy warto się zdecydować?

Aby nagrobki Poznań wyglądały estetycznie zwraca się uwagę nie tylko na nie. Ważna jest również przestrzeń wokół nich. Uporządkowana powierzchnia wygląda znacznie lepiej. Obecnie wiele osób decyduje się na brukowanie wokół nagrobka, czyli układanie kostki. Warto zdecydować się na to ze względu na:

  • estetyczny wygląd,
  • łatwość w utrzymaniu czystości wokół nagrobka,
  • skuteczną ochronę pomnika przed brudem,
  • podkreślenie pomnika,
  • wyeliminowanie chwastów wokół pomnika,
  • długotrwały, estetyczny wygląd.

Kiedy warto pomyśleć o brukowaniu nagrobka? Na pewno najlepiej będzie od razu podczas stawiania pomnika. A czy istnieje jakaś inna alternatywa kostki brukowej? Kamyszek? Ozdobny żwir? Niestety ale wysypanie kruszywa mija się z celem. Po jakimś czasie będzie go ubywać – wsiąknie w ziemię. Również i chwasty będą się przebijały.

Zakład kamieniarski Swarzędz

Z czyich usług skorzystać?

Kostkę brukową zakładają również firmy, które produkują nagrobki z granitu Poznań. Warto postawić na przedsiębiorstwo, które świadczy kompleksowe usług – czyli zajmuje się stawianiem pomników oraz aranżowaniem przestrzeni wokół niego. Dzięki temu zostanie zachowana spójność. Ogromny wybór oraz szeroka paleta dostępnych kolorów dotyczy zarówno pomników, jak i kostki brukowej. Ważne jest, aby kostka przy pomniku została położona precyzyjnie. Jej nieumiejętne położenie może skutkować zalaniem wody i tworzeniem się kałuż. Warto zapoznać się z ofertami różnych firm brukarskich i wybrać tą, która cieszy się nienagannymi opiniami.